Varierte dager som prest i Lofoten! Kan du tenke deg å søke?
Sør-Hålogaland bispedømme har utlyst to prestestillinger i Vest-Lofoten
Begge stillingene inngår i samarbeid med de øvrige prester i prostiet, ledet av prosten. Prosten innkaller jevnlig til prestemøter, og driver i samarbeid med tillitsvalgte i prostiet et godt studiearbeid med månedlige studiesamlinger og minimum ett seminar i året. Prestene i Lofoten er en spennende gruppe, som samarbeider godt i gjensidig respekt for forskjellig teologisk ståsted.
søknadsfrist 16. august
Vestvågøy: Spesialprest for barn og unge i Lofoten prosti, med særskilt tjenestested Stamsund, Borge og Valberg
Flakstad/Moskenes: Sokneprest med prostiprestfunksjon i Lofoten prosti med særskilt tjenestested Flakstad og Moskenes
Lofoten er eventyrlandet på 67. og 68. breddegrad, med 1227 km2 natur som det ikke finnes maken til noen steder i verden. I Lofoten finner du mange muligheter til å dyrke friluftsliv og ekstremsport i alle årstider. Er du interessert i kunst og kultur, kan øysamfunnet friste med festivaler for kunst og musikk, mange gallerier og generelt godt kulturliv. Bylivet kan også nytes her, vi har et rikt café- og restauranttilbud.
Vi ønsker din søknad velkommen - eller om du kjenner du noen aktuelle søkere så setter vi pris på at du deler informasjonen videre!